O nás

Sedliacka čarda a penzión sa nachádza medzi Komárnom a Štúrovom na brehu Dunaja,v obci Radvaň nad Dunajom. Jednoducho a skromne zariadené izby penziónu, tradičné chute našich jedál odzrkladujú vkus, spôsob života a zvyky ľudí, ktorý tu žijú.
Layer-90-copy

Naši milí hostia, ktorí nás navštívia okrem toho že si vyberajú z chutných jedál, majú možnosť si využiť pri oddychovaní pohodlie a kľud našich izieb, ktoré sú k dispozícii v penzióne. Penzión má 7 izieb, v ktorých vieme ubytovať 20 hostí, súčasne. Je k dispozícii 6 izieb s troma posteľmi a jedna izba pre telesne postihnutých, s dvoma posteľmi.

Kapacita reštaurácie je 53 miest, ktorá sa v letnom období rozšíri o 16 miest na sedenie, na terase budovy. Momentálne je vo výstavbe altánok, ktorý plánujeme využívať na pohostenie ďaľších našich hostí, hlavne cez leto.

550385_225760157550895_1203372022_n

V budúcnosti na priestranstve za penziónom umožníme ubytovanie milovníkov stanovačky, kde bude vytvorené aj miesto na opekačky a varenie v prírode.

Hlavná atrakcia nášho regiónu je rieka Dunaj, na brehu ktorej radi oddychujú a relaxujú turisti, ale aj obyvatelia našej dediny.

V okolí našej dediny a okolia má veľkú tradíciu pestovanie hrozna a s tým a výroba vína.Vinári v tesnej blízkosti svojich viníc vlastnia vínne pivnice, v ktorých náhodný turista má možnosť si ochutnať tie najlahodnejšie suché a polosladké vína.

Neďaleko od našej čardy, asi na 6 kilometrov sú kúpele Patince, alebo trochu ďalej na 28 kilometrov kúpalisko v Štúrove. Tieto wellnes strediská sú známe a populárne, obľubou a často sa tu zavítajú turisti so širšieho okolia a samozrejme aj ľudia, ktorý tu bývajú.

Leave a Reply